072-2365538

EN

דשא סינטטי – יתרונות וחסרונות

תוכן עניינים

דשא סינטטי יתרונות וחסרונות | הולי אינטרנשיונל
דשא סינטטי יתרונות וחסרנונות | מגזין הולי

יתרונות הדשא הסינטטי הן רבות: חוסך בהוצאות, עוזר בשמירה על איכות הסביבה ומשמש גם בתור פתרון דקורטיבי עבור המרפסת, הגינה או החצר. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר כיצד בוחרים את המשטח הנכון.

משטחי דשא הם חלק בלתי נפרד מכל גינה שיש לה גם שטח חיצוני. בין אם מדובר על מרפסת או חצר, הדשא מהווה פתרון חיפוי אידיאלי והוא נראה נהדר לכל אורך השנה. עם זאת, יש גם הבדל בין דשא רגיל וסינתטי וכדאי להכיר אותו.
ו ננבי, צמוקו בלוקריה.

למה להשתמש בדשא סינטטי?

כדאי להשתמש בדשא סינטטי כי הוא לא מותנה בתנאי מזג אוויר מסוימים. התחזוקה של הדשא הזה פשוטה מאוד, אפשר להתקין וליישם אותו בתוך שעות ספורות בלבד וניתן לבחור אותו מתוך מגוון רחב מאוד של אפשרויות. כפועל יוצא מכך, הדשא משולב גם בבתים ודירות אבל גם במקומות ציבוריים, גינות, פארקים, בתי ספר, מרכזי מסחר ועוד.

מה היתרונות של דשא סינטטי?

השימוש בפתרונות סינתטיים כתחליף לדשא רגיל עולה בקנה אחד עם הצרכים של קהלי יעד שונים. אם נכנסים לעובי הקורה, מגלים למשל שלדשא הזה יש המון יתרונות ושקשה להתעלם מהם:

  • חיסכון בהוצאות – זול ומשתלם יותר להרכיב ולתחזק דשא סינטטי מאשר דשא רגיל. מלבד היישום המקורי של משטחי הדשא בגינה או בחצר, צריך לזכור שמדובר על פתרון שלא דורש שום סוג של השקיה, גיזום או מאמץ. על הרקע הזה, אפשר להבין היטב את היתרונות של הפתרון האסתטי על פני כל פתרון אחר.
  • חיסכון במים – דשא סינטטי כאמור לא זקוק להשקיה ובכך חוסך כמויות אדירות של מים בשנה, לא רק ללקוח אלא גם למדינה.
  • שמירה על איכות הסביבה – דשא סינטטי נחשב ידידותי לסביבה. יש אמנם סוגים מסוימים של משטחים סינתטיים שפולטים חומרים רעילים, אך הם מעטים מאוד ובכל מקרה ניתן להימנע מהתקנה שלהם על ידי התייעצות עם אנשי מקצוע. בכל מקרה, בטווח הארוך הדשא המלאכותי עוזר לשמור על איכות הסביבה גם כי הוא לא צורך מים ומבזבז משאבים יקר ערך.
  • פתרון שמתאים לכל סוגי חלל החוץ או הפנים – דשא אמיתי דורש טיפול יום יומי והוא מחייב גם תנאים ספציפיים לצמיחה. לעומתו, דשא מלאכותי יכול להתאים פחות או יותר לכל מקום: החל מהגינה או החצר ועד המרפסת הקטנה או אפילו בתוך מעברים בבית. בסופו של דבר, את הדשא הזה בוחרים על פי שיקולים דקורטיביים ולא רק פונקציונאליים וזה גם היתרון שלו.
  • השבחת הנכס – דשא סינטטי הוא לא הוצאה רגילה אלא השקעה משתלמת. בעזרת הדשא אפשר להפוך גם הוצאה חד פעמית להשקעה טובה, כי הוא משביח את הנכס. יתרה על כך, בעזרת דשא ברמה גבוהה ניתן גם להעלות את הערך של הנכס לפני השכרה או מכירה.
  • יתרון במגרשי ספורט – דשא סינטטי איננו נשחק, וכמו כן ניתן לשחק עליו כל ימות השנה כיוון שלעומת דשא טבעי, אין צורך בדישון,הזרעה השבחה או תחזוקה הלוקחים זמן רב ואף חודשים בהם יש צורך להשבית את כל המשחקי
  •  לא נהרס על ידי חרקים ומזיקים – לעומת דשא טבעי, דשא סינטטי איננו מושפע מחרקים ומזיקים כדוגמת חדקנית הדקל ועוד מזיקים שונים אשר הורסים דשא טבעי ומכלים אותו

עלות השקיית דשא טבעי מול תחזוקת דשא סינטטי

ברצוננו להתעמק בנקודה הראשונה שהעלנו מעלה – החיסכון הכספי הרב שנוצר בעקבות השימוש בדשא סינטטי. תחשבו על זה – מלבד עלויות האחזקה השוטפת בגין גינון וגיזום, ישנה עלות שוטפת ומתמשכת בגין צריכת קובים רבים של מים לשם השקייתו.

להלן סיכום עלויות של צריכת מים לדשא טבעי בליטרים, לפי הפרסום של משרד החקלאות והפיתוח. על מנת להקל על הקניינים של הדשא הסינטטי בחישוב עלות השקיית הדשא הטבעי, התייחסנו רק לשטח של דשא ודשא עם עצי פרי.

להלן תצרוכת מים בגינה קטנה (ליטרים) למ"ר ביום:

* לקבלת מידע נוסף, גלשו לאתר משרד החקלאות והפיתוח

להלן דוגמא:

בגינת בית באדמה קלה באזור מישור החוף יש דשא בן 150 מטר מרובע,
על מנת לטפחו במהלך חודשי הקיץ, נשקה אותו פעם בשבוע בכמות של:

3.5 (ליטר למ"ר מים)
X
150(מ"ר)
X
7 (ימים)
———————–
= 3,675 ליטר ל 7 ימים

העלות של 3675 ליטר X 0.01 ₪ (לליטר) = 36.75 ₪ לשבוע

שימו לב – זהו חישוב המוגש לכם ככלי לעזרה בחסיכת מים. אולם, מרבית הצרכנים משקים לרוב פי 3 או 4 מהחישוב לעיל וחבל.

האם לדשא סינטטי יש חסרונות?

למרות שלדשא הסינטטי יתרונות רבים, הוא לא חף לחלוטין מחסרונות. אך אלו בטלות בשישים בהשוואה ליתרונותיו. אם כן, במה החסרונות מתבטאים? החיסרון העיקרי הוא שדשא סינטטי נוטה להתחמם יותר מדשא רגיל וכן ההתקנה הראשונית שלו יכולה להיות יקרה יותר מדשא טבעי. אם כי לאורך זמן וכשמסתכלים על ההשקעה הכספית שיש להוציא על תחזוקת דשא רגיל במשך השנה – זה מתקזז ואף זול יותר לאורך זמן.

איך בוחרים דשא סינטטי?

השאלה המתבקשת היא איך בוחרים את הדשא שיספק כמה שיותר פתרונות ויתרונות. אז בשלב הראשון, מה שכדאי לעשות זה להגדיר את מסגרת התקציב ולהחליט כמה כסף מוכנים להשקיע. בשלב השני, נכנסים לעובי הקורה על מנת להשוות בין סוגים שונים של דשא מלאכותי. בשלב השלישי, מתייעצים עם אנשי מקצוע לא רק לגבי המחיר של דשא סינטטי למטר – אלא גם לגבי עלויות להכנת השטח.

המלצות על הדשא המתאים

עוד דרך טובה לבחור דשא מלאכותי היא לקבל עליו המלצות. את ההמלצות אפשר לקבל מחברים, קרובים ובני משפחה ולמעשה מכל מי שכבר יישם משטחים כאלה בבית והיה מרוצה מהתוצאות. לנו בהולי אינטרנשיונל סוגי דשא סינטטי רבים ומומלצים. במידה והנכם רוצים לראות את הדשא מקרוב, או זקוקים לייעוץ, אפשר להתקשר אלינו או לבקר באולמות התצוגה ולדבר עם נציגינו שם.

חוזרים אלייך עם הצעת מחיר למוצר

דילוג לתוכן